Pasováním prvňáčků jsme odstartovali školní rok 2023/24

Prázdniny za námi… Ale to nám přece vůbec nevadí! Čeká nás totiž další úžasný rok plný získávání nových vědomostí, zkušeností i zážitků. Rok, kdy opět a znovu zažijeme spoustu legrace se svými spolužáky, ať už v hodinách, na výletech nebo v rámci našich projektových dnů.

Program nového školního roku je nabitý a my jsme ho parádně odstartovali pasováním prvňáčků, které si tradičně připravili deváťáci (hned po proslovu paní ředitelky). A že to bylo opravdu milé vystoupení. Tématem byla “fair play”, kdy každý z žáků řekl, jaký význam pro něj tato dvě slova mají:

“Dodržovat pravidla a být spravedlivý. Pomáhat druhému, když má potíže. Umět druhého pochválit. Nepodporavat lež a podvod. Uznat svou chybu. Vyhrát čestně. Ale taky umět přijmout prohru. Nevyužívat slabosti druhých ke své výhře. Být týmovým hráčem. Chovat se čestně ve společnosti, ve škole i v životě.”

Následně si k sobě deváťáci na podium a na stupně vítězů postupně přizvali prvňáčky, kterým pověsili na krk “jedničku” a předali malý dárek. Jednička neměla symbolizovat jen první třídu, ale i 1 tým a férovou spolupráci.

 

4. 9. 2023 jsme mj. odstartovali i náš školní instagram “zsms_cehnice” a také projekt “aktivní škola”. Takže letos se máme opravdu na co těšit! 🙂

 

Proslov paní ředitelky Mgr. Zuzany Drančákové:

“Krásné ráno vám všem.

Dva měsíce prázdnin jsou za námi a já upřímně doufám, že jste si je užili na maximum, že jste si odpočinuli, že máte za sebou spoustu hezkých zážitků a že jste načerpali sílu a energii na nový školní rok.

Schválně se zeptám: Kdo z vás se těšil do školy? …tak to jsem ráda, že jsem se netěšila jen já 😊

Tento školní rok bude jako vždy pro někoho na naší škole poslední, ale pro někoho první. Tušíte správně. Řeč byla a je o našich deváťácích a prvňáčcích. Zejména pro ně je dnešek významným a velkým dnem. A aby si ho užili co nejlépe, připravili si pro ně naši deváťáci krásné uvítání, které bude nejen o týmové spolupráci 😊

Prvňáčci, věřím, že v každém z vás je malinký plamínek nejistoty, možná i strachu. Ale nebojte. Máte úžasnou třídní paní učitelku Grufíkovou, která vám vše vysvětlí a seznámí vás se školou. Určitě vám rádi poradí i ostatní učitelé a samozřejmě i starší spolužáci.

Dnešek je ale určitě velkým dnem i pro ostatní holky a kluky, kteří jsou ve vyšším ročníku. Snad se těšíte i vy na další výzvy, nové zkušenosti a určitě i spoustu srandy při projektových dnech a na vašich případných výletech.

A deváťáci, vám už teď držíme pěsti, ať se na konci roku dostanete na vaši vysněnou střední školu. 

Pojďme teď společně vykročit pravou nohou do nového školního roku 2023/2024. Byla bych moc ráda, aby tento společný školní rok byl nejen kombinaci úsilí, vzájemné tolerance, spolupráce, ale i trpělivosti, čestnosti a týmovosti.   

A právě i o tom je představení našich nových deváťáků, kteří se již nemohou dočkat, až k sobě na podium pozvou naše nové prvňáčky.  

Klidný zbytek dne a na viděnou ve třídách i na chodbách naší školy.”