Páťáci a čtvrťáci se potkali v muzeu

Pátá třída v pátek 1. dubna navštívila po rekonstrukci nově otevřené sbírky Muzea středního Pootaví Strakonice. Na strakonickém hradě se páťáci potkali s našimi čtvrťáky, kteří zde zakončili své páteční putování po stopách strakonických Židů. A jak výlet hodnotí samotní páťáci?

K vidění tu byly motorky vyrobené v ČZ, krásné loutky, staré i novější dudy a oděvy zhotovené ve Fezku. Bylo zajímavé vidět, jak se dříve oblékalo. B. Havelcová

Moc se mi to líbilo, bylo tam toho hodně, vtipné to bylo v divadle. Dostali jsme lízátko a placku. Vadilo mi, že jsme nestihli se podívat i jinde po hradě. B. A. Groszová

Většina z nás si poprvé vyzkoušela loutky, a dokonce jsme zjistili, že někteří by v budoucnu chtěli s loutkami hrát divadlo. Určitě se tam podívejte a určitě to bude bavit i rodiče. V. Bezpalcová

Hrad byl překrásný, jeho věž se jmenuje Rumpál. Byly tam vystavené motorky a dozvěděli jsme se i o strakonických motorkářích, jako byl Bohumil Roučka. Viděli jsme také zbraně z ČZ, dudy malé i velké a mohli hrát různé hry. M. Kautmanová

Nejvíc mě zajímaly ty zbraně a motorky, ale moc mě nebavily hudební nástroje. J. Kavalír