Páťáci na cestě kolem světa, v oblacích i v podzemí

Jak dlouho může trvat cesta kolem světa? Naši páťáci ji zvládli 21. června za pár hodin. Navštívili totiž Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně a prošli se všemi přírodními oblastmi Země. Dopolední návštěva ZOO se ukázala jako velmi vydařená, neboť téměř všechna zvířátka se mladým cestovatelům ukázala v celé své kráse. Jen ty pandy červené zůstaly někde schované…

V poledne naše cesta vedla do Muzea strašidel a plzeňského podzemí, kde jsme zažili trochu strachu a vyzkoušeli si, jaké to je pohybovat se v černočerné tmě. Dozvěděli jsme se také, proč, kde a jak se v Plzni plní i ta nejtajnější přání. Takže nikdo potom nezapomněl pohladit andělíčka na mříži chrámu sv. Bartoloměje a gotickou katedrálu poctivě obejít proti směru hodinových ručiček. Pár statečných ještě zdolalo 299 schodů příkrého schodiště a zamávalo svým spolužákům z ochozu věže. 

Výletování jsme zakončili piknikem v parčíku na náplavce Radbuzy, jedné z pěti plzeňských řek.

FOTOGALERIE