Páťáci s deváťáky “procestovali” kraje České republiky

Díky spojení hodin vlastivědy v páté třídě a zeměpisu v deváté třídě se mohl pro naše páťáky uskutečnit netradiční výlet po krajích ČR. Role průvodců se totiž se ctí zhostili deváťáci.

Přípravy na projektovou hodinu společného učení na téma Kraje České republiky začaly již koncem uplynulého školního roku v osmé třídě a spočívaly v tvorbě atraktivních turistických materiálů. V tomto případě šlo o velmi povedené lapbooky, postery, plakáty a edukativní hry plné zajímavých informací.

Žáci páté třídy tak během chvilky doslova “proběhli” Českou republiku křížem krážem. Na každém stanovišti zjišťovali zajímavosti z jednotlivých krajů, plnili zadané úkoly a v závěrečné reflexi se podělili s deváťáky o nově nabyté informace, které od nich získali.