Pondělní badatelská setkání

V pondělí se uskutečnilo druhé setkání malých badatelů v rámci badatelského kroužku při ZŠ Cehnice. Druháci a čtvrťáci již po druhé vzali do ruky mikroskopy, a tentokrát už zcela samostatně vše správně seskládali, vkládali sklíčka se vzorky a už bezpečně dokázali zaostřovat na nohu mouchy domácí, vzorek dřeva borovice nebo kořínek vlasu získaný lovem na spolužákově hlavě. Také jsme se pokoušeli dobře popsat nebo nakreslit to, co pod mikroskopem vidíme.

V poslední třetině jsme vzali do rukou sadu dalekohledů a vyrazili chvilku ven, aby i tahle pomůcka pro nás nebyla cizí. Venku bylo sice slunečno, lehce větrno, ale v dohledu kromě několika slepic nebylo žádné zvířectvo k pozorování. I přesto jsme se naučili zaostřovat, řekli si, jaký je rozdíl ve skle, které je třeba v okně a čočce, která je v dalekohledu, zaostřili alespoň na vysílač, slepice v sousedství nebo pana školníka.

Cílem obou kroužkových setkání bylo osahat si některé z nástrojů, které budeme i nadále používat tak, aby všichni badatelé byli samostatní a věděli, co a jak.

Atmosféra na kroužku je pracovní, přátelská, čtvrťáci Martin a Karel ochotně přiskočí a pomohou, stejně jako mnoho nyní již zkušených druháků.

Už teď se těšíme na další setkání, a na řadu už přijdou i drobné fyzikální a chemické pokusy.

[et_pb_ld_course_content _builder_version=”4.11.2″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_ld_course_content]