Poslední dva měsíce roku 2024 v družině byly plné různých aktivit

Poslední dva měsíce roku 2024 v družině byly plné různých aktivit.

Například v listopadu v rámci projektu “Učíme se venku” tvořily děti ze spadaného listí netopýry, brouky a jiná stvoření. 
11.11. byl svátek Svatého Martina a proto jsme vyrobili výzdobu na toto téma. Po vyprávění legendy o Svatém Martinovi, si děti zahrály vědomostní soutěž. 
Na konci listopadu paní družinářka Olinka vytvořila s pomocí některých děvčat “Zimní královny”, které umístily na nástěnku na chodbě. Ostatní děti se podílely na další zimní výzdobě ve svých odděleních. 
Na začátku prosince jsme se všichni chystali na příchod Mikuláše s čerty a anděly. Někdo kreslil obrázky, někdo vyráběl figurky a jiní tvořili čertovské masky. 
Pak už jsme se chystali na vánoční svátky. Opět si každé oddělení udělalo výzdobu podle svých možností. Vyprávěli jsme si o vánočních tradicích, proč tyto svátky slavíme a jaké dárečky bychom si přáli najít pod stromečkem. Starší děti si zahráli “Vánoční kvíz”. 
V těchto měsících nám počasí moc nepřálo. Pokud nepršelo, chodili jsme jenom na krátké procházky.