Předškoláci navštívili šmidingerovu knihovnu ve strakonicích

Dne 22. 4. 2024 navštívili naši předškoláci Šmidingerovu knihovnu. Ráno jsme s předškoláky nasedli do autobusu a nechali jsme se svézt do Strakonic. Od nádraží jsme se vydali procházkou až ke strakonickému hradu, kde se Šmidingerova knihovna nachází.  

Program, který si pro děti paní knihovnice připravila, se jmenoval “Popletené pohádky”. 

Děti se posadily a vyslechly si pohádku. Červená Karkulka potkala v lese jelena se zlatými parohy a následně Karkulku odnesly Jezinky, které chtěly Karkulku vykrmit a sníst. Nezdá se vám to jako dost popletená pohádka? Naši předškoláci se nenechali nachytat a správně pohádku napravili. Věděli, že jsou to dvě pohádky poskládané do jedné. S paní knihovnicí pak společně převyprávěli, jak pohádka “O Červené Karkulce” správně zní. Na konec programu si děti pohádku samy zahrály.  

Po menším divadelním představení si děti mohly vypůjčit knihu, časopisy, zahrát si deskové hry nebo si vypůjčit kostýmy, které se v knihovně nachází.