PROCREATE & TINKERCAD

Procreate a Tinkercad nejsou žádní noví spolužáci, ale užitečné programy nejen do hodin informatiky. Žáci pátého ročníku se chystají tvořit vlastní weby – blogy, vlogy a kdo ví, co ještě. Jenže každý web potřebuje nějaké zaměření, jméno a samozřejmě také logo. V rámci IT tak páťáci provedli sondu do vlastních zájmů a předurčili svým budoucím webům témata jako zvířata, různé sporty, Česká republika, hry a další. V grafické iPadové aplikaci Procreate pak provedli návrhy, jak by loga takových webů mohla vypadat. Nicméně náročnějším úkolem bylo jejich ztvárnění v modelovacím programu na počítačích, Tinkercadu. Pro některé známý program, pro jiné novinka, avšak všichni se se svými nápady poprali tak, jak nejlépe dovedli. To, jestli jsou 3D návrhy plně funkční, zjistíme až po únorovém vytištění na školní 3D tiskárně.

V galerii najdete jak obrázkové návrhy, tak 3D modely.

PROCREATE

TINKERCAD