Projekt “Babičko, dědečku, vyprávěj!” očima našich třeťáčků

V rámci projektu Babičko, dědečku, vyprávěj! také třeťáci přivítali své babičky a dědečky ve své třídě. Jako správní hostitelé se ujali hned od rána přípravy pohoštění a v rámci pracovní výchovy upekli výbornou jablečnou buchtu a udělali jednohubky s mrkvovou a pořádně česnekovou pomazánkou.

V 9:00 přišli pozvaní hosté. Děda Nekvapil nám hned v úvodu názorně ukázal na svinovacím metru, jak daleko je od nuly číslo 11 – což je věk našich dětí.  Potom všem na stejném metru ukázal číslo, které označovalo jeho věk a děti tak mohly vidět ten rozdíl. Nebyly to jen centimetry, ale životní zkušenosti a prožité události. Jiní nám přinesli ukázat své vysvědčení, ze kterého jsme mohli poznat, že se vlastně moc nezměnilo a dnešní třeťáci se kromě angličtiny učí stejné předměty. 

Z dobových fotografií mohly děti poznat i některé současné pedagogy z doby, kdy sami byli dětmi. Ti, kteří v naší škole prožili svá školní léta, na ně při společné prohlídce budovy rádi zavzpomínali. Moc nás překvapilo, že místo počítačové učebny zde byla pošta.

Strávili jsme spolu velmi příjemné chvíle.