Projektový den MŠ: Poznáváme zvířata

V pátek 9. 10. jsme se zúčastnili projektového dne v Záchranné stanici živočichů MAKOV. Děti se zde naučily, co se zraněným živočichem=obecné zásady pomoci.

Vždy musíme přemýšlet, zda je nutná pomoc člověka. Nalezená ptáčata můžeme vyzvednout na vyvýšené místo (větev, římsu atd.), matka je najde a nakrmí. Na srnčata, kolouchy či malé zajíčky nesmíme v žádném případ sahat a nechat je na místě, matka bývá nedaleko a postará se o ně.

Sbírat můžeme jen viditelně poraněná zvířata a další důležitá rada: „Nenechávat si v péči mláďata volně žijících živočichů bez odborné konzultace, jako domácí mazlíčci jsou nevhodní a často se pak stávají nebezpeční svému okolí.“ Vždy se musí dodržovat také hygiena. Používat musíme osobní ochranné pomůcky – rukavice, roušku atd. V případě jakékoliv pochybnosti, musíme vždy kontaktovat odborníky.

Děkujeme rodičům, kteří se zapojili a přinesli zvířátkům sušený chléb, kukuřici, jablka, kaštany atd., protože každá pomoc je vítána.

FOTOGALERIE ZDE