Proleťte se vesmírem na školní zahradě

Na zahradě naší školy je nově ke zhlédnutí venkovní expozice planet sluneční soustavy. Do její tvorby se zapojily hned dvě třídy. Šesťáci kreslili a zjišťovali informace v hodinách zeměpisu, sedmáci natírali, vyměřovali, šroubovali, kopali i udusávali, no prostě výstavku instalovali během pracovních činností.

Pohledem z okna školy to možná vypadá, že ještě není hotovo, neboť čtyři planety schází, ale chyba lávky. Díky aplikaci Earth Space Lab byly vzdálenosti planet od Slunce přepočítány na délku školní zahrady. A tak plynné obry najdete až za hřištěm a u záhonků. Jen pro Neptun, který je sice v nevzdálenějším koutu zahrady, už byl pozemek školy moc krátký a potřeboval by být dvakrát tak dlouhý, abychom poslední planetu sluneční soustavy mohli umístit tam, kam svou vzdáleností od Slunce skutečně patří.