První hodiny anglické laboratoře

Už čtyřikrát se potkali začínající i pokročilí angličtináři v rámci kroužku Anglická laboratoř. Tam se děti mohou věnovat různým aktivitám vždy na několika stanovištích. Sami si volí, co zrovna chtějí dělat a s kým chtějí spolupracovat s cílem prostřídat a prozkoumat více aktivit. Vzhledem ke smíšenému kolektivu žáků různých ročníků mezi nimi vládne vzájemná pomoc a hlavně inspirace. 

A s čím se například setkávají? Zkoumají interakviní hry a výukové materiály, objevují nové aplikace, učí se používat jazykové příručky, vytvářet vlastní myšlenkové mapy, konverzují ve dvojicích, ve skupinkách nebo zcela individuálně s vyučující(mi). 

Největší obliby zatím nabyla platforma Kahoot, kde se žáci utkávají v různě obtížných kvízech na nejrůznější témata. Vzhledem k této oblibě jsou některé kvízy dostupné i online na “laboratorním webu” – zvládnete porazit záky ZŠ? Zahrajte si s nimi! Na stejném místě můžete nahlédnout i do rámcového programu dalších anglických setkávání: https://www.zscehnice.cz/aj-krouzek/