První školní den roku 2020-21

Letní prázdniny jsou za námi a ve škole se opět setkáváme osobně a společně. Virtuální setkání na dálku jsou skvělá věc, ale ta osobní jsou mnohem vřelejší. Druhé pololetí minulého školního roku jsme v naší škole zvládli na jedničku díky fantastickému přístupu a obrovskému nasazení žáků, pedagogických pracovníků i provozního personálu. V dálkové výuce jsme obstáli tak, že nám to mnoho okolních škol závidělo.

První školní den jsme přivítali skupinku 12 prvňáčků, kluky a holky z vyšších ročníků, stávající i nové zaměstnance. Ve vývařovně jsme přivítali zcela nový tým. Připomněli jsme si loňské deváťáky. Také jsme se společně rozhlédli v naší škole a jejím okolí. Chystá se nová školka, rekonstruuje se bývalá tělocvična, kotelna se proměňuje na re-use centrum. Fotbalové hřiště dostalo nové závlahy. Máme kolem sebe rušno a těšíme se.

Také jsme si vědomi toho, že slova jako karanténa, hygienická opatření a distanční výuka s námi už zůstanou. A že k našim jistotám bude zcela jistě patřit nejistota.

Jsme o rok starší, naši žáci šikovnější a zodpovědnější. Vracíme se do školy po téměř šesti měsících a nikdo z nás ještě nikdy podobné období nezažil. Obstáli jsme, jsme na sebe hrdí a zároveň se chystáme objevovat obzory, které nám distanční výuka otevřela.

Letošní rok bude náročný. Pokusíme se tedy společně namíchat tu správnou kombinaci úsilí, vzájemné tolerance a nadhledu, aby výsledkem byla škola, kam nebudeme MUSET CHODIT, ale kde budeme CHTÍT BÝT.

Sledujte pravidelně aktualizované školní webové stránky www.zscehnice.cz, na kterých najdete nejčerstvější informace, fotografie, a vše další týkající se provozu školy a školky.

Mgr. Zuzana Drančáková

ředitelka školy

Prvňáčci 2020-21: Lukáš Baník, Ondřej Častoral, Michal Frčka, Barbora Havlíková, Jan Chyla, Václav Lhota, Ema Michalcová, Josef Nekvapil, Jáchym Šochman, Jáchym Tetour, Kryštof Tichý, Zdeněk Žamberský, Enrico Brom

Třídy, počty žáků, pedagogové:

 Třída Počet žáků Třídní učitelé / učitelky Asistentky pedagoga
1. 13 Alena Baníková Monika Turková
2. 10 Jana Grufíková
3. 12 Iveta Švarcová Radka Nováková
4. 18 Gabriela Jonášová Olga Kaločaiová
5. 11 Šárka Koštelová Dominika SlavíčkováVlasta Čížková
6. 13 Martina Novotná Alena Pádecká
7. 22 Petra Němečková Iveta Němečková RajnochováPetra Řezníková
8. 10 Veronika Vondráková Jitka Vávrová
9. 14 Rostislav Maroušek

Pedagogové bez třídnictví: Jan Pirgl (zástupce ředitelky školy), Irena Malotová, Věra Kůsová

Mateřská škola: Petra Bláhová (zástupkyně ředitelky školy), Helena Divišová, Lenka Krtková, Veronika Jonášová, Irena Uhlířová, Dagmar Poddaná

Družina: Alena Mašková, Alena Pádecká

Sekretariát školy: Marcela Nováková

Provozní zaměstnanci: Karel Brousil, Jiřina Brousilová, Jana Zronková, Emilie Sosnová

Vývařovna: Lucie Šuláková (vedoucí), Zdeňka Zimmermanová, Jana Svobodová