Psaní všemi deseti? žádný problém.

Jak jsme již zmiňovali, naše škola se zapojila do grantového programu O2 Chytrá škola od Nadace O2, jehož cílem je např. zdravé a bezpečné využívání technologií, mediální gramotnost a ovládání umělé inteligence. V rámci tohoto projektu absolvovali žáci 9. ročníku školení “psaní všemi deseti”, o které si sami zažádali.

Co je to psaní všemi deseti?

Jde o metodu, která umožňuje rychlé a efektivní psaní na klávesnici bez nutnosti sledovat prsty. Tato dovednost je velmi užitečná v dnešní digitální době, kdy je práce s počítačem nezbytnou součástí mnoha profesí.

Průběh školení:

Školení bylo rozděleno do několika lekcí, během kterých se žáci postupně učili správnou techniku psaní na klávesnici. Lekce obsahovaly teoretickou část, kde se žáci seznámili se základy ergonomie a správného sezení, a praktickou část, kde si osvojovali jednotlivé techniky psaní.

Výsledky školení:

Díky školení si žáci výrazně zlepšili své dovednosti v psaní na klávesnici. Na začátku kurzu mnozí z nich psali pomalu a často se dívali na klávesnici. Na konci školení však většina žáků dokázala psát rychleji a přesněji, aniž by museli sledovat své prsty.

Ohlasy žáků:

Žáci (zejména budoucí středoškoláci) hodnotili školení velmi pozitivně. Někteří z nich uvedli, že jim tato dovednost pomůže nejen ve škole, ale i v budoucí kariéře.

Poděkování:

Děkujeme programu O2 Chytrá škola za tuto skvělou příležitost. Věříme, že získané dovednosti budou našim žákům přínosem nejen během jejich školní docházky, ale i v budoucím profesním životě. Zároveň děkujeme společnosti Unicorn, která pro naši školu zajišťuje organizaci školení a workshopů.