Rozloučení se školkou

Čas prostě neúprosně běží a co se nedávno zdálo, že je v nedohlednu, je najednou tady. Ještě před měsícem byly prázdniny tak daleko. A už jsou ne za dveřmi, ale ve dveřích. A děti ze školky, které si před měsícem ještě hrály na to, že půjdou do školy, děti, které byly u zápisu a všechno tak pěkně uměly, se stanou v září také školáky. Budou v první třídě. Jenom co ty prázdniny někam utečou a my všichni budeme zase o rok starší.
Není na tom nic smutného, je to světa běh, naopak, je to příležitost k radosti. A tak se děti z naší školky 26. června rozloučily a na to rozloučení nás všechny pozvaly. Své rodiče, paní starostku, děti ze školy i školky a všechny, kdo se přišli podívat, jak budou pasováni na prvňáčky paní ředitelkou. Ještě před tím s paní učitelkou Helenou Divišovou ale všem ukázaly, že i ta mateřská je také škola. Děti znají spoustu věcí, první písmenko ve svém jménu, srovnají čísla podle velikosti, dokonce vědí i to, na které planetě žijeme, dny v týdnu, měsíce i roční období. A všem nám také zazpívaly. Tak v září, děti, na shledanou v první třídě.