Sedmáci dobývají švecburk

V pondělí ráno vyrazilo naše vojsko se dvěma velitelkami  rázným pochodovým krokem dobýt hrádek nad nedalekými Kváskovicemi. Počasí nám přálo, cestou jsme probrali taktiku a zanedlouho jsme mohli spatřit kouřové signály, které nám posílal hradní pán Jan Švec. Rozhodli jsme se pro mírovou cestu, (stejně jako kníže Václav), protože když jsme viděli majitele hradu s houfnicí, bylo nám jasné, že nemáme šanci.  V dobovém oblečení a v plné zbroji nás přivítal Jan Švec.

Každý sedmák položil hradnímu pánovi otázku, takže jsme se díky tomu dověděli, jak je hrádek starý, jak dlouho trvalo majiteli, než dostal hrádek tuto podobu, ale také jsme ho vyzpovídali, co měl a neměl rád ve škole a zda by se chtěl vrátit do doby, kdy se na hradech žilo a válčilo. Jan Švec nám ukázal houfnici, vystřelil a my jsme začínali chápat, že žít v minulosti bychom asi úplně nechtěli.

Vyzkoušeli jsme si dobové oblečení a zbroj, načerpali energii a pomalu vyrazili do školy. Po obědě všichni spěchali oslavit svátek svatého Václava, našeho patrona..