Sedmáci se podívali do středověku

Dopoledne plné zážitků připravili 25. října pracovníci Muzea středního Pootaví ve Strakonicích pro naše sedmáky. Kam jinam bychom se také měli vydat, když v dějepisu probíráme středověk, než na strakonický hrad. Dozvěděli jsme se spoustu informací o tom, na co a jak se psalo, než se objevil dnes běžně užívaný papír a z čeho se psací materiály tenkrát vyráběly. Sami jsme si vyzkoušeli výrobu škrobového papíru. 

V prostorách expozice jsme nahlédli do života nižší šlechty v Evropě na přelomu 14. a 15. století. Zjistili, jak vypadal běžný život těchto lidí, do čeho se oblékali, z čeho jedli a jaké předměty užívali k zábavě i k boji. Dobrovolnice Bára Švehlová na sebe statečně oblékla několik vrstev ošacení středověkého pána a opásána mečem vypadala velmi důstojně 😊. 

Děkujeme Muzeu středního Pootaví za zajímavý a zábavný edukační program, který jsme si všichni užili.