Šesťáci představili své literární hrdiny

V pondělí 24. 10. se šestou třídou linula vůně horkého čaje a sladkých dobrůtek, především pak vynikajícího medovníku paní Tyšerové. Třída se totiž proměnila v improvizovanou literární kavárnu – čajovnu, v jejímž příjemném prostředí jsme strávili dvě dopolední hodiny. Během nich jsme si navzájem představovali nejoblíbenější literární hrdiny a právě rozečtené knihy.

S dětmi pravidelně čteme při čtenářských dílnách a lekcích, k čemuž většinou využíváme naši třídní knihovničku. Ta momentálně obsahuje kolem padesáti titulů a vznikla díky projektu Čtenářstvím k lepšímu učení žáků, podporovanému Evropskou unií a Jihočeským krajem.

V “horkém” křesle pro hosta se vedle paní učitelky vystřídali Amálka, Patrik, Barča, Stelča, Mili a Lucka, aby nám představili svého hrdinu či hrdinku a přečetli kousek z oblíbené knihy. Následovala slovní hra, při níž jsme si, rozděleni do družstev, utužovali jazykové dovednosti. Protože se nám v literární kavárně zalíbilo, určitě si ji zopakujeme na jaře a máme v plánu do ní pozvat i rodiče.