Školní – vánoční akademii máme úspěšně za sebou

 Mnohdy i tříměsíční přípravy na vystoupení, které proběhlo 13. 12. 2022, se vyplatily! Děti z MŠ a žáci ze ZŠ ze sebe vydali maximum a výsledkem byl více jak hodinový kulturní zážitek. Letos jsme naši školní “besídku” pojali trochu jinak. Vánočně – nevánočně 🙂

A možná právě i to bylo velkým přínosem pro celou akci. Úvodu se chopila naše paní ředitelka, která připomněla, že: “Adventní čas by měl být obdobím klidu, pohody, lásky, setkávání s našimi nejbližšími a přáteli…” Před rozloučením připomněla technickou, která se týkala vypnutí zvuků na mobilech a tím “nahrála” na úplně první vystoupení tohoto večera – šesťáci se předvedli s choreografií na písničku Mobil 🙂 Po nich vystoupily děti z MŠ (Ježečci, Sovičky a Veverky), které tradičně vykouzlily přítomným divákům úsměvy na tváři. Nutno dodat, že každá třída měla své “moderátory”, kteří si bravurně poradili s představením svého “čísla”.

Následovali skřítci z 1. třídy, které jsme obdivovali nejen za jejich taneční výkon, ale hlavně za jejich odvahu – v krátkých tričkách a kraťasech zvládli svoji sestavu perfektně a bez umrznutí 🙂 Druháčci zatančili v kapkách deště a na pomoc si na podium přinesli krásně barevné deštníky. Barevné bylo i další vystoupení – třeťáčci nám opravdu originálním způsobem představili všech 12 měsíců. Vánoční nálada přišla s žáčky 4. třídy, kteří nám zazpívali a zahráli (na klávesy, flétnu a housle) “Štědrej večer nastal”. Páťáci “přivezli” do KD Cehnice svůj cirkus a s úžasnou sestavou pobavili publikum.

Následoval nečekaný mix tříd, který ale dodal akademii právě “to” kouzlo. Jak představit další číslo? Osmička – Rolničky – kaleidoskop a opravdu “živé” a vtipné vystoupení, které vám alespoň trochu přiblíží fotogalerie 🙂 V ní také najdete fotku “stínohry”, kterou nám žáci 9. třídy zábavně představili svých devět let na naší škole. Tanečním kroužkem, který tvoří žačky z různých ročníků, a choreografií na písničku Believer jsme pomalu, ale jistě mířili do finále. Toho se zhostila sedmička, která humorně přetvořila text písničky “Po roce Vánoce…”, a na konec celé akademie nás ještě zvládla rozesmát 🙂 

Po krátké přípravě sálu následovala diskotéka, kterou zorganizoval pan Hrabě, který mj. naší škole pomohl celou akci nazvučit  a v průběhu zkoušek i generálek nám stále vycházel vstříc.

Věříme, že na tuto nádhernou spolupráci dětí a žáků se svými učitelkami, učiteli a asistentkami budeme dlouho vzpomínat. 

Na konci besídky zaznělo několik poděkování nejen “účinkujícím”, ale hlavně směrem k lidem, kteří s přípravou a organizací této kulturní akce pomáhali. Dovolíme si tedy ještě jedno velké DÍKY poslat našim úžasným asistentkám Ivet, Olče, Vlastině a panu školníkovi Kájovi, kteří dokonale vyzdobili kulturák! (A po akci jej samozřejmě vrátili do původního stavu 🙂 ). 

Jsme moc rádi za všechny, kteří s námi přišli strávit svůj čas i v této hektické době. I když Vánoce mají být svátky klidu, rok od roku je toto období stále více plné shonu a stresu. Myslete na to, co jsme připomněli výše – že o Vánocích je důležitá pohoda a být se svými blízkými, užívat si jeden druhého…

Kouzelné Vánoce všem přeje ZŠ a MŠ Cehnice