Slavnost Slabikáře

Tak jako každý rok po několik let i letošní žáci první třídy se ke konci roku pochlubili svým rodičům a dalším členům rodin, ale i hostům, jak si ten rok ve škole počínali a co se naučili.
Ve čtvrtek 6. června v 16 hodin děti přivítaly ve stylovém prostředí Infocentra všechny, kteří se přišli podívat a potěšit výkony dětí. Setkání nebylo jenom o Slabikáři, ze kterého zazněly úryvky článků, které v druhé polovině roku děti četly v hodinách českého jazyka. Děti předvedly také počítání do dvaceti, sčítání i odčítání, dokonce i s přechodem přes desítku, znalosti, které získaly v prvouce, zazpívaly i dvě písničky. Setkání, které vzniklo za pomoci a rad paní učitelky Jany Grufíkové, provázel a řídil třídní učitel dětí Luboš Vrba. Dětem pak za předvedené dovednosti a znalosti náležela každému jednomu kniha Hledá se Hugo, od autorky Dity Křišťanové, se kterou se děti před časem ve škole setkaly.