Sportovní a kulturní vyžití hned od začátku roku

 Čtvrťáci a sedmáci využili nabídky strakonických sportovních klubů a jeli se podívat na sporty, které tyto kluby dětem školního věku nabízejí. Čekala na ně nabídka kolektivních i individuálních sportovních disciplín a žáci si je mohli na různých stanovištích pod vedením trenérů nebo zkušených hráčů osobně vyzkoušet.

Program byl připravený jak pro fanoušky akčních her, tak pro ty, kteří preferují klidnější aktivity. Malí návštěvníci si tak mohli např. zahrát šachovou partii, nebo si vyzkoušet pomocí speciálních brýlí od městské policie, jak je obtížné koordinovat své pohyby ve stavu opilosti a jak to může být nebezpečné.

Čas mezi příjezdem autobusu a začátkem akce jsme využili k návštěvě Muzea středního Pootaví, kde pro nás byl připraven zážitkový edukační program. Dozvěděli jsme se nejen o zajímavostech historie strakonického hradu, ale prohlédli si i jeho krásné expozice.

Vše bylo završeno mini exkurzí v dopravní kanceláři na místním vlakovém nádraží. Byl to opravdu velmi pěkný a zážitky nabitý den.