TEMATICKÝ TÝDEN – MAPY VEDOU

Společně s páťáky jsme prošli dalším tematickým týdnem. Inspirováni knížkou Pax od Sary Pennypacker jsme propojili hodiny výtvarky, pracovek, ICT, češtiny i angličtiny.

A slovy dětí?

MODELOVÁNÍ MAP & JEJICH MĚŘÍTKO

V úterý jsme modelovali mapy z papíru a škrobu. Vyrobila jsem stromy, hory a velkou řeku. (Bára)

V úterý jsme dělali minimapky. Měli jsme lavor, ve kterém byl papír namočený ve vodě. Pak jsme si předkreslili na papír hory a řeky. Vzali jsme si talíř a na něj jsme si dali ten mokrý papír, pak na ten předkreslený papír a pak jsme ty hory a řeky tvarovali. Řeky jsme dělali mokrým ubrouskem. Nejvíce mě bavilo barvit mapu. Byla to zábava. (Kuba)

Měli jsme soutěž o největší horu. O matice jsme mapy měřili. Nejvíc mě bavilo vyrábět modely z papírů a škrobu. (Pepča Z.)

Nejvíce mě bavilo modelování mapy. (Adam)

Ve škole jsme místo matematiky měřili vyrobené mapy, na pomoc nám přišli sedmáci. (Rozárka)

Ve středu jsme dělali měřítko mapy. Vymýšleli jsme, jak by mohla být velká postava a jak je velká krajina a kolik je to milimetrů. (Klárka)

Můj úkol byl vymodelovat reliéf krajiny. Paní učitelka přinesla papír, který jsme namočili. Nejlepší bylo, když jsem vyráběl mapku z papíru, A taky jsem spoustu věcí vynalezl [ubrouskovou „techniku“, křídové barvení]. Pan učitel mě za ty vynálezy hodně pochválil. (Dominik)

Reliéfy krajiny (proklikejte si):

STOP MOTION ANIMACE

Nejlepší byly animace, fotili jsme při tom. (Jan K.)

Bavily mě filmy, protože jsme to jen fotili. V těch animacích jsem udělal čtyři filmy. (Jan S.)

Na ICT jsme animovali lišku, kterou nakreslila paní učitelka. Lišku jsme museli rozstříhat, aby se mohla hýbat. Na tabletech jsme zapnuli nějakou aplikaci, abychom to mohli vyfotit a udělat animaci. (Rozárka)

Animace běžícího Paxe:

INTERVIEW

Na češtině jsme šli do knihovny a dělali anglický rozhovor se Sarou Pennypacker a potom český s ostatními žáky. Museli jsme vymyslet pět otázek na tento den. (Rozárka)

To nejlepší byly vlastní rozhovory. (Karel)

Celé rozhovory si můžete poslechnout zde: