Týden v přírodě – Bořanovice 2023

Pátá třída, nová třídní, nová třída, nová spolužačka, o krok blíže ke druhému stupni, o skok blíže ke společným zážitkům. Strávili jsme společně několik dní v šumavských Bořanovicích, v docházkové vzdálenosti od Vimperku.

Na chatce s námi nebyl žádný personál, tudíž vše, co jsme potřebovali, jsme si museli zajistit sami – povléct postel (o to někteří stihli poprosit ještě rodiče), vařit si a vařit ostatním, uklízet po sobě…, ale hlavně, užít si turistické, sportovní, vědomostní, literární, herní a jiné kolektivní aktivity.

Ve fotogalerii můžete nahlédnout, jak jsme stavěli přírodní věžičky, dobrovolně běhali ráno na dětské hřiště a zpět, objevovali okolní turistické stezky, šplhali po žebřících kolem Sudslavické jeskyně, skládali tangramy, rozpomínali se na římská čísla v triminech, večeřeli a vařili, navštívili Vimperk, budovali cizrnové hrady, hráli Kubb a vyhlíželi, zda se nepřibližují opodál se pasoucí krávy, testovali své vědomosti o Česku, zvládli rozdělat oheň s omezeným počtem sirek a spálili jen pár trdelníků, nebo zvládli zanechat své podpisy na konci noční stezky odvahy.

Zážitky si nechte vyprávět od páťáků, jistě každý přidá své historky. Nicméně už teď víme, že tenhle pobyt stoprocentně nebyl poslední.