Vánoční akademie ZŠ a MŠ Cehnice

“Zvonky dětských let, rozezvoňte svět! Těm, co už jsou dospělí, ať je znova pět! Zvoňte zlehýnka, stačí chvilinka, vzpomínka jak rolničky znovu zacinká…”

Slova známé vánoční písničky nás přenesla do nedávné vánoční atmosféry, která se rozhostila i v kulturním domě 19. prosince, kdy rodiče, prarodiče i kamarádi a známí mohli zhlédnout Kouzelný vánoční příběh, což byl podtitul našeho vánočního programu.

Než na pódium vkročily moderátorky, ujala se slova paní ředitelka, jejíž projev si nenechali ujít Pat a Mat, a roztomile její vystoupení narušovali, takže odcházela ozdobena vánoční koulí.

Moderátorské role se tentokrát ujaly dvě dívky, Klárka Uhrová a Maruška Zdeňková. S milým úsměvem a vtipným průvodním slovem dívky postupně pozvaly na pódium všechny účinkující, od našich nejmladších školkáčků až po nejstarší žáky.

Na pódiu se vystřídali krásní andělé, kteří předvedli své pohybové nadání, viděli jsme roztančené sněhové vločky, připomněli jsme si ústy našich mladších žáků spoustu vánočních zvyků a tradic, a přestože venku nebylo po sněhu ani památky, z pódia létaly sněhové koule až na diváky a lyžovalo se i sáňkovalo. Znovu se před našimi zraky odehrál příběh o narození Ježíše doprovázený tóny známých koled. Trochu ztřeštění skřítkové si pohráli se slovy Rolniček a vytvořili poněkud bláznivou verzi, ale nakonec vše dobře dopadlo a přes urputný boj byly Rolničky zachráněny. Jejich podmanivou melodii zahráli žáci na ozvučné trubky. Také jsme byli svědky několika tanečních vystoupení a na závěr jsme slyšeli trochu zvláštní vánoční příběh na zamyšlení doprovázený kresbami.

Za odměnu se všichni účinkující mohli zakousnout do sladkých kokosek, rohlíčků a perníčků, které přichystaly moderátorky. S přáním krásně prožitých Vánoc jsme se rozcházeli do svých domovů.

Také my se připojujeme a přejeme v novém roce především zdraví, spokojenost, úspěchy a kolem sebe spoustu dobrých lidí, aby s Vámi prožívali vše, co život přináší.