Virtuální geografická expedice “Letem světem”

V rámci projektového dne se cehničtí čtvrťáci v úterý 15. 11. vydali na virtuální geografickou expedici LETEM SVĚTEM.

Jejich úkolem bylo během projektově vystavěné aktivity naladit se na malou výpravu, vybrat cílové místo, jednoduše naplánovat svou cestu, zdokumentovat ji fotografiemi a několika selfíčky a po návratu si porovnat nasbíraný materiál a připravit si jednoduchou prezentaci k odvyprávění. To vše realizovali podle vlastního rozhodnutí buď samostatně nebo v malém týmu.

V prací nabité devadesátiminutovce se tak čtvrťáci potkali s objevováním evropských hlavních měst v aplikaci Seterra, brainstormingem o cílové destinaci v podobě myšlenkových map, plánováním trasy s využitím Google Maps, Wordu a Excelu, virtuální cestou v aplikaci Google Earth (včetně snímků obrazovky a ipadových selfíček) a v závěru pak přípravou malé powerpointové prezentace.

Průvodci pro ně připravili časové milníky, během kterých museli přejít do další aktivity.

Čtvrťáci znovuobjevili kouzlo i náročnost souvislé práce na projektovém zadání a zároveň si předpřipravili materiál k dalšímu anglickému videovyprávění.