Vlastivědná exkurze v Praze

V pondělí 18. prosince se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili v rámci hodiny vlastivědy exkurze po památkách našeho hlavního města. Teoretický výklad nad učebnicí vyměnili za poutavé prožití a nasátí atmosféry nádherného centra Prahy.

Autobus nás dovezl na Smíchov, odkud jsme se vydali přes železniční most na Vyšehrad. Po jeho prohlédnutí jsme se přemístili metrem do centra k Národnímu muzeu, prošli jsme Václavské náměstí, Příkopy, Staré Město, Karlův most a Kampu. Každý žák se stal průvodcem ostatním svým krátkým připraveným komentářem k jednotlivým pamětihodnostem.

Počasí nám opravdu přálo a přispělo svým velkým dílem ke krásnému zážitku. Jedenáct kilometrů v nohách bylo jako nic. Nebyla by to ta pravá návštěva velkého města bez zastavení v oblíbeném fastfoodu. I na to došlo 🙂 A po posilnění jsme se rádi vydali opět k domovu.