Vzpomínky našich babiček

Tento týden v úterý zavoněl v naší osmé třídě ovocný čaj a na lavicích nás místo učebnic přivítaly samé dobroty. Místo pravopisných cvičení jsme měli příležitost ponořit se díky povídání našich babiček do časů, kdy to v naší škole vypadalo úplně jinak. A k tomu nám babičky upekly úžasné moučníky!

V milé společnosti babiček Kristý Věnečkové a Kačky Zochové jsme všichni poslouchali, jak skromně, ale přesto šťastně vyrůstaly generace našich prarodičů. Vyslechli jsme povídání o tom, jak vypadaly třídy, jaké předměty byly oblíbené a které naopak v oblibě nebyly. Dověděli jsme se, jaká se tehdy nosila móda, jak děti trávily čas po škole, co se vařilo doma. Čas strávený s našimi babičkami utekl jako voda a po krátké prohlídce školy jsme se museli rozloučit. Oběma babičkám moc děkujeme za sladké pohoštění, které nám přichystaly, ale hlavně bychom chtěli poděkovat za čas, který nám byly ochotné věnovat.