Workshop – úspory energie

Žáci páté a šesté třídy se v pondělí zúčastnili workshopu zaměřeného na úspory energií, organizovaného společností ECČB České Budějovice, se kterou již několik let spolupracujeme. Žáci si zopakovali, jaké jsou obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich výhody a nevýhody. Připomněli si, kolik spotřebičů je kolem nich a jaké mají doma. Pomocí wattmetru (přístroje na změření spotřeby elektrické energie) si prakticky a názorně měřením ukázali rozdílnou spotřebu energie různých typů žárovek a kolik energie spotřebují další drobné elektrospotřebiče, např.fén. Díky projektu Společně a hravě – úspory elektřiny pro jihočeské a hornorakouské školy jsme i tyto přístroje získali. Dále se budeme těšit na příští týden, kdy navštívíme jednu z hornorakouských škol a Ars Electronica Center v Linci, kde úspory jistě uvidíme v praxi a přivezeme si další nápady a inspiraci, jak se úsporám energie věnovat i ve škole.