Žáčci 1. a 2. třídy si užili konec roku workshopem od Nadace O2

Letošním posledním projektem v rámci grantového programu O2 Chytrá škola od Nadace O2 bylo dopoledne plné programování, zkoušení nových aplikací a úkolování “minirobůtků”, které absolvovali naši prvňáčci a druháčci. Na organizaci a průběhu poučného, ale zároveň zábavného workshopu se aktivně podíleli i naši deváťáci.

Náplň workshopu:

Workshop byl navržen tak, aby naše nejmladší žáčky seznámil se základy programování. Nejdříve proběhl v obou třídách krátký brainstorming na téma “roboti”, díky kterému jsme se dostali k našemu hlavnímu tématu – programování. Děti si na sobě vyzkoušely, jaké povely a jakým způsobem musí dostávat robot, aby udělal přesně to, co po něm požadujeme. Po krátké rozcvičce jsme si společně prošli stanoviště, která na žáčky čekala v několika třídách. Právě proto byla třeba asistence našich deváťáků, kteří byli dětem nápomocni. Trpělivě vysvětlovali aplikace jako je Scratch Jr, Bee-Bot, vyzkoušeli s dětmi plnění úkolů pomoci ozobotů a Bee-Bota, naučili děti čtení QR kódů pomocí iPadů, a představili si také robota Codey Rocky, na kterého se prý prvňáčci těší nejvíce, až si s ním budou moci “hrát” ve vyšších ročnících.

Ohlasy účastníků:

Workshop byl velmi dobře přijat jak dětmi, tak i paní učitelkami a paní asistentkami. Prvňáčci a druháčci si dopoledne moc užili a odnesli si i nové zkušenosti.

Poděkování:

Velké poděkování patří Nadaci O2 za podporu a možnost realizace tohoto workshopu, stejně tak i společnosti Unicorn za pomoc s organizací. Dále děkujeme i našim deváťákům za jejich obrovskou pomoc.

Už teď se těšíme na září, kdy nás čekají další workshopy 🙂

 

Příspěvky jsme si pro Vás připravili také na FB a našem Instagramu.