Žáci školy společně rozdávali radost

Jakým způsobem a komu společně zpříjemnit adventní dny? Nad tím se zamyslel náš žákovský parlament, inspiroval se projektem dobrých skutků Jsem laskavec a výsledkem byly dvě vydařené akce.

Tou první byla účast našich žáků na tradičním vánočním setkání cehnických seniorů. Pro místní babičky a dědečky děti ze zapojených tříd nachystaly drobné občerstvení, vyrobily malé dárky a ozdobily perníčky. Starší žáci připravili kvízovou soutěž a bingo. Obě aktivity si děti také skvěle samy moderovaly a postaraly se tak o dobrou náladu všech soutěžících.

Druhou chvályhodnou akcí zorganizovanou žákovským parlamentem v rámci “laskavce” byla charitativní sbírka pro strakonické kočičí depozitum, které se zaměřuje již více než 10 let na odchyt a léčbu koček a osvětu o nutnosti kastrace volně žijících i domácích koček. Vedle krmiva, pamlsků a hraček pro kočky se podařilo vybrat 2000 korun, které depozitum využije mimo jiné na nákup léků pro nemocná zvířata.