Zahájení školního roku

Milí prvňáčci, milí žáci všech dalších ročníků, vážení rodiče, kolegyně, kolegové,

dneškem otevíráme školní rok 2021 – 22.

Za námi jsou dvouměsíční prázdniny, během kterých jsme se společně na jeden týden setkali na letních kempech. Myslím, že to bylo moc příjemné setkání 75 žáků a 8 vedoucích z řad našich pedagogů, a že byly opravdu prázdninové, letní, odpočinkově aktivní.

Jsou za námi také dva velmi speciální školní roky, během nichž jsme se více setkávali na dálku, prostřednictvím digitálních technologií. I když se to možná nezdá, my všichni jsme se naučili opravdu hodně – objevili jsme nové způsoby práce, nové možnosti vzájemné komunikace i hranice vlastní zodpovědnosti.

Osobním setkáním se nic nevyrovná a já pevně věřím, že letošní školní rok bude především o nich. Přesto bych si přála, abychom stále zůstávali ve střehu, připraveni a nepřekvapilo nás žádné hygienické, karanténní opatření, či nějaká forma distanční výuky.

Nyní se obracím speciálně k našim prvňáčkům, jejich rodičům a jejich paní učitelce Janě Grufíkové a naší nové posile na pozici asistentky pedagoga, Carmen Matyskové. Ráda vás všechny vidím a velmi se těším na naše setkání.

Vítám také vás všechny druháky až deváťáky. Jste o rok starší, ale díky distanční výuce určitě o více než rok šikovnější a zodpovědnější. Znovu vám chci říci, že jsem hrdá na to, jak jsme uplynulé dva roky zvládli.

Vítám všechny své kolegyně a kolegy – paní učitelky a pány učitele ve škole a školce, paní asistentky a celý provozní personál. Novou tváří je letos ve škole Carmen Matysková, ve školce pak paní Lenka Bláhová, Lenka Hejtmánková, Michaela Černá a Veronika Nováková.

Určitě jste si všimli, že vedle školy se podařilo dokončit a uvést do provozu krásnou novou školku, ve škole přibyly nové digitální technologie, ve třídách je nový nábytek. Fotbalové hřiště zarostlo travou už komplet a školní dvůr v následujících týdnech postupně zaroste také. Jsou to větší a menší kroky k tomu, aby celá škola byla pro nás místem, kde na sobě pracujeme a k dispozici máme vše, co k tomu potřebujeme.

I letošní školní rok bude náročný. Budeme muset hledat cesty, jak moudře vyvážit to, že jsme se nestačili naučit loni a předloni a rádi bychom vše dohnali, s tím, kolik času, energie a chuti na to vše budeme mít.

Věřím, že i letos najdeme jen dobré cesty a naše společná setkání budou především pozitivní.

A nyní již předávám slovo letošní deváté třídě a všem našim letošním prvňáčkům.

 

Zuzana Drančáková

ředitelka školy