Zúčastnili jsme se projektu Měsíc filmu na školách

Besedou s dokumentaristou Muzea středního Pootaví jsme na konci listopadu završili svou premiérovou účast v projektu Měsíc filmu na školách, který byl letos věnován tématu Normalizovaná každodennost.

Žáci druhého stupně prostřednictvím dokumentárních filmů a vzpomínek pamětníků nahlédli v hodinách dějepisu a zeměpisu do doby nedávno minulé, kdy v socialistickém Československu stát řízený komunistickou stranou držel kontrolu téměř nad všemi oblastmi života svých obyvatel. Osmáci a deváťáci si díky larpové hře (live action role play) DemoHRÁČ, která slouží k posílení dětí a mládeže v kompetencích pro demokratické hodnoty, vyzkoušeli, jak křehká je demokracie a jak snadno lze uvěřit líbivým nesplnitelným slibům a nechat se připravit o svobodu.

Projekt Měsíc filmu na školách doprovázela výstavka plakátů a fotografií z posledního desetiletí normalizace v ČSSR, která byla ke zhlédnutí na chodbě v prvním patře školy. Děkujeme organizátorům projektu z Jednoho světa na školách, ostravské organizaci Crex, strakonickému Questu a Muzeu středního Pootaví.