Badatelský listopad na školní zahradě

První listopadové badatelské setkání jsme začali povykujícím opakováním základních německých slovíček u interaktivní tabule v učebně 8. ročníku. Dokážeme nyní poznat a říci 6, někteří i 8 barev, umíme říci, jak se jmenujeme a kde bydlíme, a také víme, jak se řekne malý a velký (vše si můžete také procvičit na našem badatelském miniwebu).

Pak jsme vyrazili důkladně prozkoumat školní zahradu. V létě by tento úkol byl brnkačka😉, ale šikovní badatelé a průzkumníci to dokážou i na podzim👍. Hledání barev by se zdálo jako podzimní jednoduchý úkol, ale v hnědnoucí a šednoucí přírodě je to i přes všechno barevné listí tak trošku bojovka. Takže barvy jsou naše 🍂🍁🍃🪨🫐🍎🔍. Procvičili jsme je znovu i německy.

Nechyběly také drobné hry. Vyzkoušeli jsme důvěřovat kamarádovi, když nám chybí zrak a soustředíme se na poznávání okolí hmatem.

Listopadové setkání bylo znovu nadšené, dosti živé (přesně tak, jak máme naše malé badatele rádi) a hodně objevovací. Díky tomu, jak akční skupinku badatelů jsme získali, už připravujeme další a další aktivity, které nás celou zimu udrží v badatelském tempu.

Děkujeme znovu za inspirativní setkání s malými badateli!

Šárka Koštelová a Jan Pirgl

 

Kroužek je realizován v rámci projektu EduSTEM https://www.zscehnice.cz/project/edu-stem/